Рада з урбаністики Києва

Рада з урбаністики Києва – це громадська об’єднання організацій та активістів, що прагнуть розвивати Київ як зручне та комфортне європейське місто.

Хочемо поділитись нашими планами і закликати приєднуватись до наших проектів.

Чим ми займаємось?

Першим нашим проектом було написання маніфесту “Київ – зручне місто” до початку предвиборчої програми до КиївРади. Маніфест дозволив нам сформулювати принципи розвитку Києва і запропонувати до обговорення конкретні ідеї та решення.

В результаті, нам вдалось привернули увагу політиків і громадськості до питань розвитку Києва за принципами livable city.  Ми розпочали тісну співпрацю з:

 

Зараз ми працюємо над такими напрямками:

Питання МАФів і вуличної торгівлі.

Ми привернули увагу до проблеми за допомогою мітингів, активності в медіа та ФБ. Запустили сторінку Кияни проти МАФів. Майже всі партії і кандидати, зокрема Кличко, обіцяли навести порядок в цій сфері. Ця тема зараз піднімається на кожному засіданні комісії КиївРади з питань торгівлі та підприємництва. Отже, поки чекаємо від влади конкретних рішень.

Також, ми брали участь в робочій групі по вуличній торгівлі та рекламі на Урбаністичному громадському форумі і тут знаходиться результат роботи групи.

Ще хотілось би зайнятись питанням спрощення процедури виведення перших поверхів фасадних будинків з нежитлового фонду, але не виcтачає компетенції для цього.

Транспортні питання

  • Робоча група на Урбаністичному громадському форумі напрацювала якісний документ, який продовжує ідеї Маніфеста.
  • Був проведений детальний аналіз варіантів вирішення транспортної проблеми Троєщини.
  • Плануємо через депутатів виносити питання на порядок денний траспортної комісії Київради

Громадський простір

  • Робоча група на Урбаністичному громадському форумі напрацювала документ, який ще перебуває в стадії доопрацювання.
  • Є велике бажання розробляти ідеї і проекти для кокретних громадський просторів. Наприклад, надавно Золоті ворота і м. Льва Толстого звільнили від засилля МАФів і хочеться зробити ці місця ще більше комфортними, щоб люді відчули різницю.
  • Один з учасників Ради з урбаністики Києва, Влодко Зотов, зараз в процесі реалізації проекту громадського простору на Печерській площі. Там відбувається дуже цікавий і унікальний процес, про який згодом розкажемо детальніше.

Насправді, ще є багато проектів і напрямків, по яким хочеться працювати, але нам бракує ресурсів і часу. Якщо у вас є схожі бажання і вміння, то ми пропонуємо приєднуватись до наших ініціатив або реалізовувати свою ідею чи проект за нашою допомогою.

Пишіть нам приватні повідомлення на Фейсбук сторінку або на e-mail.

Zero