Як захистити смуги громадського транспорту?

В чому проблема?

В Києві вже давно існують смуги громадського транспорту (далі “смуги ГТ”), але є декілька місць, де ці смуги постійно запарковані автомобілями і громадський транспорт змушений маневрувати в заторах, щоб об’їхати порушників ПДР.

Типові приклади постійної парковки на смугах: біля Ocean PLaza, біля бізнес-центру Євразія на Жилянский та поруч з радіоринком на Караваєвих дачах.

На фото нижче – смуга ГТ біля Ocean PLaza. При цьому, паркінг Ocean PLaza постійно пустий, хоча 3 години парковки коштують лише 20 грн.

Що ми пропонуємо?

В рамках проекту, що було подано на громадський бюджет, ми пропонуємо на запаркованих ділянках смуг ГТ встановити делініатори (розділювачі) по 200-250 метрів довжиною, щоб відокремити смугу фізичним бар’єром. Це не вирішить проблему заїзду на смугу, але вирішить проблему парковки на смугах.

Схожий підхід був використаний недавно на вулицях Покровська і Хорива і він чудово працює – водії зовсім перестали там паркуватись.

Для смуг громадського транспорту можна використати дещо інший тип делініаторів, які показані нижче на фото. Тип і висота делініатора остаточно буде визначено в ході реалізації проекту та проведення закупівлі.

Чому поліція не вирішує цю проблему?

Проблема в тому, що діючий закон не дає повноважень поліції виписувати штраф за порушення правил зупинки та стоянки без присутності водія. А водія в припарковному авто зазвичай немає. Щодо евакуації, то в законі чітко не прописані ситуації, в яких можна евакуювати авто, мабуть тому поліція останнім часом перестала це робити.

З 27 вересня вступає в силу новий закон, який дозволяє виписувати штраф саме на власника авто, а не водія. Також в законі чітко прописано можливість евакуації у випадку паркування на смугах ГТ.

Це дає додаткові інструменти поліції, але ми вважаємо, що це не вирішить повністю ситуацію з парковкою на смугах, з таких причин:

  • Порушень правил парковки дуже багато і у поліції ще довго не буде вистачати ресурсів на такі типи  дрібні порушення.
  • “Євробляхерам” немає сенсу виписувати штрафи, оскільки власник авто не є громадянином України і штрафи ніхто платити не буде
  • Завжди будуть водії, які будуть паркувати “на 5 хвилин” і таксисти на аварійці, яких просто не будуть встигати зловити на порушенні.

Якщо тролейбус поламається, то він заблокує смугу з делініторами?

Оскільки ці ділянки короткі (200-300 метрів), то їх не складно буде об’їхати, поки не приберуть поламаний транспорт. Зрештою, зараз громадський транспорт змушений завжди об’їжджати ці ділянки.

А чи не будуть ці делініатори заважати прибирати сніг?

Це була основна претензія, через яку Департамент Транспортної Інфраструктури КМДА не хотів допускати проект до голосування. Зрештою, вони погодились, що це не є критичною обставиною і вони якось справляться. Користь від пришвидшення руху ГТ більше, ніж складнощі з прибиранням снігу.

Як буде відбуватись поворот направо з другої смуги?

Є два варіанти: або буде встановлено знак, який це дозволяє, або делініатор не буде дотягувати до самого повороту, як це зараз реалізовано в розмітці смуг ГТ. Це буде вирішуватись в кожному випадку окремо в ході реалізації проекту разом з Департаментом Транспортної Інфраструктури.

Ці ваші делініатори не передбачені в державних будівельних нормах?

З 1 вересня в ступає в силу новий ДБН “Вулиці та дороги населених пунктів”, в якому в пункті 5.1.6 передбачені конструкції для відокремлення смуг громадського транспорту.

 

Голосуйте за проект за цим посиланням

Zero